19/11/2017 |  20:19 ⇒ 20/11/2017 | 13:04 | Autor: RTRS

Borac izgubio od Željezničara (VIDEO)

Na današnjem fudbalskom derbiju u okviru 15. kola Premijer lige BiH u Banjaluci Željezničar je savladao domaćina ekipu Borca sa 1-0 golom Asima Zeca u 71. minutu.
Borac - Željezničar - Foto: Screenshot/YouTube
Borac - ŽeljezničarFoto: Screenshot/YouTube

Borac je imao jednu od boljih prilika kada je Goran Galešić šutirao sa 20 metara,ali je lopta otišla pored gola. Prvih 45 minuta su odigrali bez golova, a nije bilo većih prilika ni grube igre jer su obe ekipe igrale oprezan fudbal.

Vojo Ubiparip iz Željezničara je dobio žuti karton u 32. minuti. Navijači Borca "Lešinari " su odličnom koreografijom obilježili 30 godina postojanja. Za vrijeme utakmice u 56. minuti je bio i vatromet, a zapaljeno je i dosta pirotehničkih sredstava.

Ekipa Admira Adžema je stigla do veoma važna tri boda uoči narednog kola u kojem na Grbavici u gradskom derbiju dočekuju Saraevo.

S desetom pobjedom u sezoni Željezničar se probio na drugo mjesto Premijer lige s dva boda zaostatka u odnosu na lidera Široki Brijeg.

S druge strane, Borac je upisao i sedmi poraz te se zadržao na sedmoj poziciji.

Banjalučane očekuju dva uzastopna gostovanja protiv Viteza i Sarajeva, te završna utakmica sa Širokim u Banjaluci.