07/05/2024 |  20:23 | Autor: TANЈUG

Košarkaši Partizana poraženi od Budućnosti

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Budućnosti u Podgorici rezultatom 73:74 u drugom meču polufinalne serije plej-ofa, pa će odluka o finalisti ABA lige pasti u petak u beogradskoj Areni.
ABA liga - Foto: RTRS
ABA ligaFoto: RTRS

Prvo poluvrijeme proteklo je u čestim promenama vođstva, a Partizan je poslije 20 minuta vodio rezultatom 40:36.

Partizan je na startu treće dionice vodio 46:40, ali je domaćin zaigrao bolje i preokrenuo.

U posljednjih 10 minuta se ušlo sa 62:57 za domaćina. Sedam minuta prije kraja isključen je košarkaš Partizana Frenk kaminski, a Budućnost je u tom trenutku vodila plus devet (68:59). U posljednja tri minuta ušlo se sa 70:67 za Budućnost, a 71 sekundu prije kraja bilo je 74:69.

Aleksa Avramović je sa dva pogođena slobodna bacanja smanjio na 73:74 15 sekundi prije kraja.

Јedanaest sekundi prije kraja Kenan Kamenjaš nije iskoristio nijedno od dva slobodna bacanja, a Avramović je uz zvuk sirene promašio polaganje za pobjedu.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Kevin Ferel sa 13 poena, Kenan Kamenjaš je dao 12, Nikola Tanasković 11, a Flečer Megi 10.

Kod "crno-bijelih" je Kevin Panter dao 17 poena, uz šut za tri poena 1/7, a Pi DŽej Doužer je dao 10 poena za Partizan koji za tri poena bio veoma loš - 3/19.

Treći meč igra se u petak u beogradskoj Areni, a satnica će biti naknadno objavljena.