30/04/2024 |  22:59 | Autor: TANЈUG

Fudbaleri Bajerna i Reala odigrali 2:2 u prvom meču polufinala Lige šampiona

Fudbaleri Bajerna i Reala odigrali su večeras neriješeno 2:2 u spektakularnom prvom meču polufinala Lige šampiona u Minhenu.
Bajern Minhen - Real Madrid (Foto:  EPA-EFE/ANNA SZILAGYI) -
Bajern Minhen - Real Madrid (Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Utakmica je počela totalnom ofanzivom Bajerna, ali je Real prvi poveo.

U 24. minutu Toni Kros je asistirao Vinisijusu Žunioru koji je iskoristio neodlučnost golmana Bajerna Manuela Nojera i donio vođstvo gostima udarcem sa oko 14 metara.

Izjednačio je Liroj Sane u 53. minutu poslije Konrada Lajmera, a zatim je Hari Kejn u 57. realizovao penal koji je dosuđen poslije prekršaja Lukasa Vaskeza nad DŽamalom Musijalom.

Bio je to 43. gol Kejna na 43 utakmice u svim takmičenjima ove sezone.

Real je do izjednačenja stigao u 83. minutu, defanzivac Bajerna Kim je skrivio penal fauliravši Rodriga, a siguran je sa bijele tačke bio Vinisijus Žunior.