24/03/2024 |  10:20 ⇒ 10:21 | Autor: RTS

Denver bez Јokića i Marija bolji od Portlanda (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su u gostima Portland Trajlblejzerse 114:111 u utakmici regularnog dijela sezone NBA lige.
Denver Nagetsi (Foto: EPA/CAROLINE BREHMAN SHUTTERSTOCK OUT) -
Denver Nagetsi (Foto: EPA/CAROLINE BREHMAN SHUTTERSTOCK OUT)

Ekipa Majka Melouna je bez svoja dva najbolja košarkaša Nikole Јokića i DŽamala Marija ipak uspjela da u gostima pobjedi Portland.

Nagetsi su vodili u najvećem delu meča, a Portland je mogao da ih kazni u posljednjoj četvrtini kada je uspio da povede sa dva poena prednosti.

Denver je ipak brzo odgovorio i vratio plus 10 tri minuta pre kraja meča. Domaća ekipa ponovo je ušla u seriju, postizala poene i na kraju prišla na minus tri gdje se i zaustavila.

Najefikasniji u ekipi Denvera bio je veteran Redži DŽekson sa 23 poena, Porter DŽunior je ubacio 22, dok je 17 postigao Kristijan Braun.

U timu Portlanda Duop Rit je ubacio 24 poena, dok je Skut Henderson ekipi doprineo sa 22.

Јokić nije igrao zbog upale kuka i bolova u donjem dijelu leđa, a Mari zbog distorzije lijevog članka.