18/03/2024 |  08:22 ⇒ 08:22 | Autor: RTS

Alkaraz odbranio titulu u Indijan Velsu (VIDEO)

Španski teniser Karlos Alkaraz pobijedio je Rusa Danila Medvedeva rezultatom 2:0 u setovima (7:6(7:5), 6:1) u reprizi prošlogodišnjeg finala mastersa u Indijan Velsu.
Karlos Alkaraz (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO) -
Karlos Alkaraz (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO)

Karlos Alkaraz je nanizao 12. pobjedu na mastersu u Indijan Velsu i odbranio titulu u kalifornijskoj pustinji, koju je i prošle godine osvojio pobijedivši u finalu Danila Medvedeva.

Mladi Španac je tako podigao svoj prvi pehar u 2024. i prvi još od prošlogodišnjeg Vimbldona, gdje je u finalu savladao Novaka Đokovića.

Trofej u Kaliforniji je 13. u Alkarazovoj karijeri, a peti iz ATP serije 1000.

Medvedev je sigurnije ušao u finalni duel, prvom prilikom je uzeo brejk i poveo sa 2:0, ali je Karlito odgovorio istom mjerom u petom gemu, pa je set odlučen u neizvjesnom taj-brejku koji je pripao u ključnim trenucima mirnijem Alkarazu.

Takav rasplet potpuno je psihički poremetio i unervozio ruskog tenisera koji je u drugom setu izgubio konce dešavanja na terenu.

Osvojio je samo jedan gem i dva puta izgubio servis, a brejk prilika mu se nije ni ukazala.

Bio je ovo šesti okršaj Alkaraza i Medvedeva, a Španac sada vodi sa 4:2 u pobjedama.