18/07/2018 |  18:25 ⇒ 19/07/2018 | 07:42 | Autor: RTRS

EP u vaterpolu na RTRS: Srbija bolja od Rusije (FOTO)

Reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobjedu na evropskom šampionatu u Barseloni, pošto je u okviru drugog kola grupe D bila bolja od Rusije 11:9. Po četvrtinama (3:2, 3:3, 3:1, 2:3).
Srbija-Rusija (Foto: VSS/Marcel ter Bals) -
Srbija-Rusija (Foto: VSS/Marcel ter Bals)

Tokom čitavog meča izabranici selektora Dejana Savića imali su rezultatsku prednost, ali ne veću od tri pogotka, a Rusi su jedino zaprijetili krajem druge četvrtine, kada su stigli i do izjednačenja (5:5). Prelomna je bila treća četvrtina koju su "plavi delfini" otvorili furiozno sa tri pogotka, i mirno su priveli meč kraju, jer Rusi više nisu prišli bliže od dva pogotka zaostatka.

Filip Filipović (Foto: VSS/Marcel ter Bals)

Filip Filipović, Andrija Prlainović i Dušan Mandić postigli su po dva pogotka za Srbiju, dok su na drugoj strani dvostruki strijelci bili Andrjukov, Harkov i Nagaev.

Andrija Prlainović (Foto: VSS/Marcel ter Bals)

Ovim trijumfom Srbija je sebi obezbijedila dan više odmora pred četvrtfinalne bitke, a u okviru trećeg kola u petak u jutarnjim časovima (11.00) sastaje se sa Slovačkom, a i taj meč možete da pratite direktno na programu RTRS-a.

Ranije u toku dana, Hrvatska je bila bolja Turske (23:2), dok je Crna Gora lako izašla na kraj sa Maltom (17:5). Njemačka je u najuzbudljivijem meču dana slavila protiv Gruzije (10:9), Rumuni su arhivirali Slovačku (9:5), dok je Grčka bila bolja od Holandije (12:7).

Italija je večeras pobijedila Mađarsku sa 12:5.

Rezultat:

Srbija - Rusija 11:9

1:0 (2) - Filipović pogodio sa distance za vodstvo Srbije

2:0 (3) - Pijetlović sa igračem više pogađa sa tri metra

2:1 (4) - Andrjukov iz velike daljine, Mitroviću prolazi lopta ispod ruke

3:1 (6) - Miloš Ćuk iz drugog pokušaja sa igračem više vraća Srbiju na +2

3:2 (7) - Andrjukov iz kontre izlazi sam ispred Mitrovića i postiže svoj drugi gol

Kraj prve četvrtine, Srbija - Rusija 3:2

3:3 (11) - Harkov sa igračem više donosi Rusima prvo izjednačenje na meču

4:3 (13) - Prlainović sa igračem više konačno pogađa za novo vodstvo Srbije

4:4 (13) - Igrač više na drugoj strani, Derevijankin lako pogađa

5:4 (14) - Filipović topovskim udarcem vraća vodstvo "delfinima"

5:5 (15) - Merkulov sa igračem više donosi novo izjednačenje

6:5 (16) - Mandić sa sedam metara probija Ruse

Kraj druge četvrtine, Srbija - Rusija 6:5

7:5 (18) - Prlainović vraća Srbiju na +2

8:5 (19) - Mitrović sa igračem više donosi Srbiji prvi put tri pogotka prednosti

9:5 (20) - Furiozan nastavak meča Srbije, Mandić pogađa

9:6 (21) - Harkov na isteku napada sa igračem više postiže gol za Ruse

Kraj treće četvrtine, Srbija - Rusija 9:6

9:7 (25) - Bičkov vraća Ruse na -2

10:7 (25) - Nemanja Vico debitantskim golom vraća Srbiju na +3

10:8 (26) - Nagajev pogađa

11:8 (30) - Јakšić pogađa za mirniji finiš Srbije