latinica  ћирилица
18/01/2018 |  09:26 | Autor: RTRS

Beneto za iznenađenje, Tim od 0:2 do 3:2, Delpo prošao

Beneto za iznenađenje, Del Potro siguran nakon velike borbe, Tim preokretom do spasa.

Žilijen Beneto pobrinuo se za veliko iznenađenje četvrtog dana Australijan opena i izbacio sedmog nosioca Davida Gofana nakon preokreta i četiri odigrana seta.

Beneto je sa 6:1 izgubio prvi set, ali je nakon toga zaigrao sjajno i dobio tri naredna seta da bi na kraju slavio sa konačnih 1:6, 7:6, 6:1, 7:6.

U četvrtom setu smo vidjeli zaista lavovsku borbu dvojice igrača po teškim uslovima. Gofan je bio igrač koji je prvi stigao do brejak i poveo je sa 2:0 pre nego što je i sam pretrpeo brejk. Beneto je do drtugog brejka došao u sedmom gemu kada je poveo sa 4:3 da bi na 5:4 servirao za meč. Gofan je spasio dvije meč lopte i ne samo to - vratio je brejk i na kraju uspio da četvrti set uvede u taj brejk u kome je Beneto bio teniser sa mini brejkom više i jačim živcima pa je četvrtom meč loptom došao do pobjede.

Beneto u trećem kolu igra protiv 25. nosioca Fabija Fonjinija.

Fonjini je takođe odigrao četiri seta i nakon preokreta savladao Evgenija Donskoja 3:1 (2:6, 6:3, 6:4, 6:1).

Marton Fušovič je napravio još jedno iznanađenje četvrtog dana i eliminisao 13. nosioca Sema Kverija nakon četiri odigrana seta - 6:4, 7:6, 4:6, 6:2. Mađaru je naredni protivnik Nikolas Kiker koji je bio bolji od Lukaša Lacka sa 3:1.

Četiri seta i gotovo četiri sata bila su potrebna Huanu Martinu del Potru da dođe do trećeg kola. Del Potro je sa 6:4, 7:6, 6:7, 6:4 bio bolji od Rusa Karena Hačanova i naredni rival mu je Tomaš Berdih.

Češki teniser je sa 3:1 (6:3, 2:6, 6:2, 6:3) savladao Giljerma Garsiju Lopeza i u narednom kolu nas očekuje veliku duel Čeha i Argentinca, 19. i 12. nosioca.

Dominik Tim je morao da odigra pet setova kako bi savladao Denisa Kudlu. Peti nosilac je na krau do pobjede došao nakon velikog preokreta nakon dva izgubljena seta - 6:7, 3:6, 6:3, 6:2, 6:3.

Tim u trećem kolu igra protiv Adrijana Manarina koji je sa 3:1 (6:3, 7:6, 5:7, 6:3) savladao Јiržija Veselog.

U trećem kolu ćemo gledati i Hjeona Čunga koji je savladao Danila Medvedeva i Alberta Ramosa koji je ekspresno savladao tima Smičeka i naredni je protivnik Novaka Đokovića.

Izvor: Sport Klub