16/01/2018 |  19:49 ⇒ 17/01/2018 | 13:31 | Autor: RTRS

EP: Pobjeda Srbija nad Islandom

Rukometaši Srbije savladali su Island u posljednjem kolu grupe A, Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.
Srbija - Island  (Foto:rss.org.rs) -
Srbija - Island (Foto:rss.org.rs)

Rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je sa 29:26 Island u svom posljednjem meču u grupi A Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Srbija je imala sedam sekundi da dođe do gola kojim bi se plasirala u narednu rundu, ali je Nenadiću Gustavson odbranio šut.

Izabranici Јovice Cvetkovića nisu imali sreće u posljednjem napadu, pošto je lopta umalo prešla gol liniju.

Srbiji je bila potreban pobjeda od četiri gola jer bi u tom slučaju imala bolju međusobnu razliku od Islanda.

Utakmica je otvorena u brzom ritmu, ali su za razliku od meča sa Hrvatskom i Švedskom, "Orlovi" dobro odgovorili. Vidjeli smo rezultatsku klackalicu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a briljirali su golmani Cupara i Gustavson.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 12:12.

A u nastavku meča, prava drama. Loše su "Orlovi" naši krenulo drugo poluvremena, pravili su neke glupe greške, pa je tako Island vodio većinom tog perioda.

Međutim, iskočio je "x" faktor mladi Јovanović koji je probudio "Orlove" u napadu, dok se u odbrani zaigralo dosta čvršće.

Srbija je na deset minuta do kraja uspjela da izjednači, iako je gubila sa četiri gola zaostatka.

Najefikasniji kod Srbije bili su Šešum i Radivojević sa pet golova, dok je kod Islanda Sigurdson postigao osam.