11/10/2017 |  08:51 ⇒ 11:42 | Autor: RTRS

Fudbalski genije odveo Gaučose na Mundijal (VIDEO)

Lionel Mesi odveo je Argentinu na Svjetsko prvenstvo i po ko zna koji dokazao svoj neviđeni talenat.
Lionel Mesi (FOTO: bleacherreport.com) -
Lionel Mesi (FOTO: bleacherreport.com)

Argentina je sinoć uspjela da pobijedi na gostovanju Ekvador rezultatom 3:1 i tako se plasira na Mundijal u Rusiju.

Ipak, nije sve najbolje počelo za Gaučose. Ibara je doveo Ekvador u 38. sekundi u vođstvo. Ali nakon toga na terenu je postojao samo jedan igrač, a to je čarobnjak Mesi. Prvo je u 12. minuti nakon duplog pasa sa Di Marijom izjednačio na 1:1.

Potpuni preokret desio se u 20. minutu kada Mesi opet koristi grešku odbrane Ekvadora i postiže svoj drugi gol. Konačan rezultat postignut je u 62. minutu kada je Mesi u svom stilu, nanizao nekoliko igrača Ekvadora i majstorskim lobom postigao svoj het-trik za 3:1. Mesi je ovim majstorstvom došao do 61 pogotka za Argentinu u 122 nastupa i tako se dodatno učvrstio na prvom mjestu najboljih golgetera u istoriji argentinske reprezentacije. Ispred Gabrijela Batistute, koji je postigao 54 gola i Ernana Krespa, strijelca 35 gola. A legendarnog Maradonu i njegova 34 gola, Mesi je "preskočio" još prije četiri godine!