16/09/2017 |  21:48 ⇒ 21:49 | Autor: RTRS

Banjalučki vaterpolisti diživjeli i treći poraz

Vaterpolisti Banja Luke doživjeli su i treći poraz na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona,koji se održava na gradskom olimpijskom bazenu u Banja Luci.
Vaterpolo - Foto: TANЈUG
VaterpoloFoto: TANЈUG

Od našeg predstavnika večeras je bio bolji Portuense 10:5.

Nakon dva uvjerljiva poraza od Sinteza iz Kazanja i OSC-a iz Budimpešte,vaterpolisti iz Banja Luke su u duelu sa Portuenseom dobili priliku da pokažu koliko znaju.

Parirali su banjalučki vaterpolisti rivalima iz Portugalije,poveli su sa 2:0, ali do kraja prve četvrtine Portuense izjednačuje na 2:2,a zatim dobija i drugu četvrtinu sa 2:0.Banja Luka je u trećoj četvrtini prišla na 4:5 ,ali više od toga nije mogla. protivnik je napravio seriju od 5:0 i osigurao prvu pobjedu na turniru.

Dva gola za Banja Luku postigao je Amidžić ,a po jedan Stevandić,Babić i Vujković.

Organizacija turnira protiče dobro. Trener Banja Luke kaže da će klub i grad zadržati licencu za Len takmičenja.

Kvalifikacioni turnir prve runde Lige šampiona završava sutra. Posljednju utakmicu banjalučki vaterpolisti će odigrati sutra ujutro protiv španske Terase.