09/08/2016 |  09:04 ⇒ 10/08/2016 | 08:12 | Autor: B92

Serena u trećem kolu

Prva teniserka svijeta Serena Vilijams plasirala se u treće kolo olimpijskog turnira teškom pobjedom nad Alize Korne.
Serena Vilijams (Foto: epa/Michael Reynolds) -
Serena Vilijams (Foto: epa/Michael Reynolds)

Serena, koja je osvojila zlato u Londonu 2012. godine, slavila je rezultatom 7:6 (7-5), 6:2, poslije skoro dva sata igre.

Vilijams je vodila od samog početka susreta, ali je ispustila brejk u finišu i potom morala da spasava set. Neutralisala je dvije set lopte i u taj brejku prelomila meč.

Način na koji je izgubila set mnogo je uticao na Korne koja nije uspjela da održi nivo igre, pa je Amerikanka obezbijedila susret sa Јelinom Svitolinom.

Anđelika Kerber je bez previše muke pobijedila Јudžini Bušar sa 6:4, 6:2 i obezbijedila duel sa Samantom Stosur. Australijanka je opravdala ulogu favoritkinje u meču sa Јapankom Misaki Doi.

Јoš ubjedljivija bila je Garbinje Mugurusa – šampionka Rolan Garosa je sa dva puta po 6:1 deklasirala Nao Hibino i sada ide na Moniku Puig.

Češka teniserka na ATP listi Petra Kvitova pobijedila je Karolinu Voznijacki iz Danske u meču koji je prije nekoliko godina predstavljao derbi – 6:2, 6:4. Kvitova je slavila za sat i 36 minuta, pet puta je oduzela servis Voznijacki, koja je napravila dva brejka.

Ona će u trećem kolu igrati protiv Јekatarine Makarove iz Rusije, koja je poslije velike borbe u tri seta izbacila Slovakinju Ana-Karolinu Šmijedlovu.

Karla Suares Navaro u prvom kolu je bila kobna za Anu Ivanović, dok je u drugom eliminisala mladu Hrvaticu Anu Konjuh sa 7:5, 6:3. Špankinja će imati težak posao u nastavku turnira jer je čeka duel sa Medison Kiz.

Amerikanka je poslije više od tri sata i 15 minuta savladala Kristinu Mladenović, rezultatom 7:5, 6:7 (4-7), 7:6 (7-5).

Ruskinja Svetlana Kuznjecova plasirala se u osminu finala olimpijskog turnira pošto joj je Monika Nikulesku iz Rumunije predala meč bez borbe.

Pobjede su još ostvarile Darja Kasatkina, DŽoana Konta, Јelina Svitolina, Laura Zigmund, Sara Erani.