latinica  ћирилица
09/08/2016 |  08:58 | Autor: B92

Nišikori i Čilić prošli, Conga ispao

Јapanski teniser Kei Nišikori uz dosta problema je ostvario pobjedu u drugom kolu olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.
Kei Nišikori (arhiv) - Foto: Beta/AP
Kei Nišikori (arhiv)Foto: Beta/AP

Nišikori je savladao DŽona Milmana iz Australije rezultatom 7:6 (7-4), 6:4, iako je u prvom setu imao dva brejka manjka.

Milman je vodio 5:2 i servirao za 1-0, ali je Kei postepeno uspijevao da se vraća i prelomi meč u taj brejku.

On će se u sljedećoj rundi sastati sa Andrejom Martinom iz Slovačke, kojem je Filip Kolšrajber predao prije početka meča.

Peti nosilac na Olimpijskim igrama Žo-Vilfred Conga završio je takmičenje već u drugom kolu porazom od Žila Milera.

Miler je odigrao odličan meč protiv Francuza i savladao ga rezultatom 6:4, 6:3, poslije nešto više od sat i po vremena igre.

Luksemburžanin će u borbi za četvrtfinale igrati sa još jednim momkom iz Francuske – čini se da će mu posao biti još teži jer mu je rival Gael Monfis. Deseti favorit za osvajanje zlata nije imao problema protiv domaćeg igrača Rožerija Dutra Silve, pa je slavio sa 6:2, 6:4.

Huan Martin del Potro otišao je korak dalje poslije eliminacije Novaka Đokovića i sada će igrati protiv Tara Danijela. Јapanac je u dva seta zaustavio Britanca Kajla Edmunda (6:4, 7:5), dok je Roberto Bautista Agut takođe slavio maksimalnim rezultatom protiv Paola Lorencija – 7:6 (7-2), 6:2.