30/07/2016 |  17:16 ⇒ 31/07/2016 | 13:22 | Autor: RTRS

Rodžers kup na RTRS-u: Đoković - Monfis od 02:00, Nišikori prvi finalista

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković noćas će se boriti za plasman u finale Masters turnira u Torontu. Šesti teniser svijeta Kei Nišikori prvi je finalista Rodžers kupa u Torontu poslije pobjede nad Stanom Vavrinkom u dva seta, 7:6 (8-6), 6:2. Ovo je njegovo treće finale na turnirima iz Masters 1.000 serije.
Rodžers kup na RTRS-u - Foto: RTRS
Rodžers kup na RTRS-uFoto: RTRS

Dva časa poslije ponoći Đoković će igrati protiv Gaela Monfisa.

Đoković je protekle noći u četvrtfinalu eliminisao Tomaša Berdiha.

Novak Đoković ponovo je bio daleko od svog maksimuma, ali je opet izborio plasman u završnicu turnira. Iako se mučio s prvim servisom, Đoković je pokazao kvalitet u najbitnijim trenucima. U prvom setu spasio je tri set lopte Berdiha, dobio taj brejk a potom u drugom setu slavio 6:4 za 25. pobjedu u 27 međusobnom duelu.

Najbolji svjetski teniser u borbi za finale igraće protiv Francuza Gaela Monfisa koji je iznenadio domaćeg miljenika Miloša Raonića i sa dva puta po 6:4 izborio polufinale.

Ovo će biti 12. međusobni duel Đokovića i Monfisa, a srpski teniser je i dalje bez poraza.