04/08/2015 |  21:45 | Autor: RTRS

Vaterpolisti Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kazanju.
Vaterpolo reprezentacija Srbije (Foto: waterpoloserbia.org) -
Vaterpolo reprezentacija Srbije (Foto: waterpoloserbia.org)

"Delfini" su u meču četvrtfinala bili bolji od selekcije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 12:7 (4:2, 3:, 2:1, 3:1).

Izabranike Dejana Savića u polufinalu očekuje reprezentacija Italije, koja je sa 8:7 bila bolja od Mađarske.

Amerikanci su bolje ušli u meč, poveli sa 2:0, da bi selekcija Dejana Savića smanjila na 2:1. Taj gol probudio je vaterpoliste Srbije, koji do kraja prvog perioda postižu još tri gola za 4:2.

Vaterpolisti SAD u nastavku stižu do izjednačenja, da bi "Delfini" ponovo stekli dva gola prednosti. Do kraja druge četvrtine, viđena su još dva gola, po jedan u mrežama obje selekcije, tako da se na odmor odlazi pri rezultatu 7:5 za Srbiju.

Američki vaterpolisti smanjuju rezultat na početku treće četvrtine na 7:6, da bi Srbija sa dva vezana gola prvi put na meču stigla do tri gola prednosti - 9:6, što je ujedno i rezultat prije početka četvrtog perioda.

Posljednjih osam minuta vaterpolisti Srbije dobijaju sa 3:1 i zasluženo prolaze u polufinale.

U drugom polufinalu sastaće se Hrvatska i Grčka.