29/07/2015 |  17:41 | Autor: RTRS

"Delfini" lako savladali Јapan

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Јapana rezultatom 19:9 (2:1, 6:2, 5:3, 6:3) u utakmici drugog kola grupe D Svjetskog prvenstva.
Vaterpolo reprepezntacija Srbije (FOTO: waterpoloserbia.org) -
Vaterpolo reprepezntacija Srbije (FOTO: waterpoloserbia.org)

Јapanci su pružili otpor u prvoj četvrtini koju su izabranici Dejana Savića riješili u svoju korist sa 2:1. U drugom periodu igre "Delfini" ubacuju u brzinu više te sa četiri pogotka u nizu stižu do 6:1 i na odmor odlaze sa prednošću od pet golova (8:3). Slično je protekla i treća četvrtina u kojoj srpski vaterpolisti povećavaju prednost na 13:6, da bi u posljednjem periodu nastavili u istom ritmu i na kraju lako stigli do druge pobjedu u grupnoj fazi takmičenja.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Slobodan Nikić koji je postigao šest pogodaka, dok drugi najefikasniji igrač u srpskoj ekipi bio Duško Pijetlović sa četiri gola.

"Delfini" su se tako osamostalili na prvom mjestu u grupi sa dvije pobjede, jer su u ranije odigranom meču iste grupe Crna Gora i Australija remizirale (5:5).

Selekcija Srbije posljednji meč u okviru grupne faze igra u petak od 12 časova i deset minuta, a protivnik će joj biti Australija.