21/12/2014 |  11:23 | Autor: RTS

DŽudo: Zvezdi bronza na Evropskom klupskom prvenstvu

DŽudisti Crvene zvezde osvojili su bronzanu medalju na Evropskom klupskom prvenstvu u Hopdorfu, u Holandiji.

U duelu za bronzu s francuskom ekipom Sartovil crveno - bijeli su slavili sa 4:1.

"Presrećeni smo jer smo svjesni da je ovo zaista veliki uspjeh. Prvi put jedan klub iz Srbije je uspeo da uđe u polufinale, a zatim i u borbu za medalju. Ova medalja je plod velikog rada i timskog rada", rekao je trener Crvene zvezde Andrija Đurišić.

Na putu do postolja crveno-bijeli su savladali Sporting iz Portugala sa 4:1, a zatim domaću ekipu Bijsterboš za ulazak u polufinale sa 5:0. U duelu koji je odlučivao ko će se nadmetati za zlato pred crveno-bijelima su bili aktuelni ekipni šampioni, ekipa Fajtera iz Gruzije, koja je pobedila sa 5:0. U finalu repasaža džudisti Crvene zvezde pobijedili su sa 4:1 i time osvojili bronzano odličje.

DŽudo klub Crvena zvezda je osvajanjem trećeg mjesta na Evropskom klupskom prvenstvu ujedno ostvario plasman u Zlatnu ligu koja okuplja najbolje svjetske klubove.