latinica  ћирилица
SPORTSKI PREGLED | 22/03/2013 | 21:45

Hrvatska- Srbija 2:0

Fudbalska reprezentacija Hrvatske porazila je večeras u Zagrebu reprezentaciju Srbije rezultatom 2:0, u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska ja povela u 23. minutu gplom Marija Mandžukića, nekon greške Aleksandra Kolarova i odbrane Srbije.

Drugi gol i konačan rezultat postavio je Ivica Olić nakon još jedne lošre reakcije srpske odbrane.

Srpski reprezentativci su u drugom poluvremenu krenuli konkretnije i napravili su nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Prvo je hrvatski golman Pletikosa odbranio šut Kolarova početkom drugog poluvremena, a u nastavku akcije srpski reprezentativci su dva puta promašili gol.

Kasnije je i Đorđevič promašio stopostotnu šansu i tako ugasio sve nade Srbije da mogu doći do gola.

Poslije ove utakmice, Hrvatska ima 13 bodova, dok je Srbija ostala na četiri boda, te tako za srpske fudbalere Svjetsko prvenstvo u Brazilu ostaje samo san.

Utakmica je protekla bez incidenata.

Sljedeći susret tim Srbije će odigrati u utorak, u Novom Sadu, protiv Škotske, dok će sastav Hrvatske gostovati u Velsu.