17/10/2018 |  22:32 ⇒ 22:34 | Autor: RTRS

Partizan pao u Valensiji

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju kod Valensije (79:71) u okviru trećeg kola Grupe C Evrokupa. Ovo je drugi poraz “crno-bijelih” u ovom takmičenju, dok je predstavnik Španije došao i do trećeg trijumfa iz isto toliko utakmica.

Predstavnik Srbije pružio je solidan otpor velikom favoritu, čak prve dvije četvrtine bio je i u blagom vodstvu, koje je u jednom trenutku iznosilo +7, ali loš finiš druge dionice koštao je "crno-bijele" boljeg rezultata, pa se na odmor otišlo s prednosti Valensije (43:40).

U nastavku Španci dodaju gas, i imaju konstantnu prednost koja ide u rasponu između šest i 15 poena prednosti za konačan trijumf (79:71).

Markus Pejdž sa 14 poena i  2 asistencije, i Aleksej Nikolić (12 pts, 4 as) bili su jedini dvocifreni u ekipi Partizana, a po osam poena imali su Aleksandar Aranitović, Vanja Marinković, Strahinja Gavrilović i Đorđe Gagić (8 sk).

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Vil Tomas sa 17 poena, a pratio ga je Majk Tobi sa 15 poena i 5 skokova.

Partizan za tri dana u ABA ligi gostuje kod Krke.

U ostalim mečevima večeri Mornar je u Baru poražen od Unikahe (85:96), Frankfurt je slavio u Litvaniji kod Ritasa (61:70), a Uniks je bio siguran protiv Torina (92:78).