latinica  ћирилица
17/10/2018 |  16:08 ⇒ 19:02 | Autor: RTRS

Zvezda lako preko Vranja!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbje, pošto su u meču 1/16 finala savladali kao gosti Dinamo u Vranju sa 2:0.

"Crveno-bijeli" su bili bolji od početka do kraja utakmice i jedino je golman domaćih Uroš Đurić spriječio da pobjeda Beograđana bude ubjedljivija.

Strijelac prvog gola za Zvezdu je bio Nikola Stojiljković koji je pogodio mrežu Dinama u 15. minutu, dok je drugi gol dao Dejan Јoveljić u drugom poluvremenu.

Vrijedan pomena detalj sa utakmice u Vranju jeste i 85. minut, kada je crveni karton zaradio Nikola Stevanović poslije starta nad Hajdinom, pa je Dinamo meč u završnici igrao sa desetoricom na terenu.

Poslednji učesnik osmine finala najmasovnijeg fudbalskog takmičenja biće ekipa kruševačkog Napretka.

Kruševljani su u odloženoj utakmici šesnaestine finala savladali danas Metalac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 2:0.

Evo i spiska svih učesnika osmine finala: Partizan, Crvena zvezda, Radnički (Niš), Spartak ŽK, Čukarički, Vojvodina, Radnik, Mladost (Lučani), Zemun, Mačva, Napredak, Јavor Matis, Borac (Čačak), TSC (Bačka Topola), Sinđelić (Beograd) i Budućnost (Dobanovci).