11/10/2018 |  10:56 ⇒ 13:58 | Autor: RTRS

Đoković u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, pošto je sa 2:0 u setovima (6:4, 6:0) savladao Italijana Marka Čekinata.
Novak Đoković - Foto: Getty Images
Novak ĐokovićFoto: Getty Images

Meč je trajao 70 minuta, a otpor italijanskog tenisera Đoković je slomio osvajanjem veoma neizvjesnog i tvrdog prvog seta.

Taj dio igre trajao je 45 minuta i pružio je publici odličan tenis i veliku borbu. Iako je prethodno propustio nekoliko prilika, Đokoviću sedmom gemu pravi odlučujući brejk i kasnije osvaja set sa 6:4.

Drugi set bio je rutnisko odrađivanje posla i privođenje meča kraju željenim ishodom - 2:0 poslije ubjedljivih 6:0 u drugom setu.

Ovim trjumfom Đoković se revanširao Čekinatu za poraz na Rolan Garosu ranije ove godine. Naredni rival Đokoviću biće bolji iz duela Anderson - Cicipas.