07/10/2018 |  22:24 | Autor: Agencije

Neubjedljiv derbi - Liverpul i M.Siti bez golova

Fudbaleri Liverpula i Mančester Sitija, ekipe sa nevjerovatnim napadačkim potencijalom, odigrale 0:0 u derbiju osmog kola Premijer lige.
Liverpul - Mančester Siti - Foto: RTS
Liverpul - Mančester SitiFoto: RTS

Meč na Enfildu okarakterisan je kao jedan od najzanimljivijih u prvoj polovini sezone u Premijer ligi.

Obje ekipe imaju visoke ciljeve, tačnije bore se za jedan jedini cilj - titulu u najjačoj britanskoj ligi.

Prvih 45 minuta igre - niti jedna prilika. Ništa ozbiljno, ništa što bi nedvosmisleno pokazalo ambiciju jedne, odnosno druge ekipe.

Siti je tražio penal nakon duela Dejana Lovrena i Serhija Aguera, ali je Martin Etkinson smatrao da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Јirgen Klop je prinuđen na izmejnu u 28. minutu, kada se DŽejms Milner požalio na bol u nozi. Umjesto njega, na teren je ušao Nabi Keita.

Siti je došao do prve velike prilike u 61. minutu utakmice, kada je Rijad Marez šutirao neprecizno iz izgledne pozicije.

Salah je na drugoj strani uzvratio, ali ni on nije imao više uspjeha.

Najviše uzbuđenja u završnici meča. Virdžil van Dajk je oborio Sanea, a arbitar bez oklijevanja pokazao na bijelu tačku.

Loptu je uzeo Marez i snažno šutirao, ali preko gola!

Siti je prvi u Premijer ligi sa 20 bodova, koliko imaju i drugoplasirani Čelsi i treći Liverpul.

Čelsi je danas savladao Sautempton u gostima sa 3:0, golovima Edena Azara, Rosa Barklija i Alvara Morate.