26/09/2018 |  13:16 ⇒ 13:25 | Autor: RTRS

Troicki poslije velike borbe poražen od Ramosa

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u kineskom Šenženu, pošto je izgubio od Alberta Ramosa Vinjolasa – 6:7, 6:4, 6:7.

Troicki, 131. igrač svijeta, izgubio je poslije dva sata i 40 minuta.

Teniseri su u prvom setu napravili po brejk, pa je set rješen u taj brejku koji je Ramos dobio sa 7:4. Troicki je već u prvom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku, što mu je bilo dovoljno da osvoji set i izjednači na 1:1.

U trećem setu nije bilo brejka sve do same završnice. Prvo je Troicki u 11. gemu napravio brejk i poveo sa 6:5, a zatim je servirao za pobjedu, ali mu je Ramos oduzeo servis i izjednačio na 6:6.

Pobjednik je odlučen u taj brejku, koji je Ramos dobio sa 7:3.

Španac će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela drugog nosioca Grka Stefanosa Cicipasa i Francuza Pjer Iga Erbera.