14/09/2018 |  18:15 ⇒ 18:47 | Autor: B92

DK: Đere donio prvi poen Srbiji

Laslo Đere je sa 3-1 u setovima savladao Indijca Ramkumara Ramanatana u prvom meču za opstanak u Svjetskoj grupi Dejvis kupa.

Srpski teniser je poslije velike borbe i čak tri časa i 14 minuta igre bio bolji rezultatom 3:6, 6:4, 7:6(2), 6:2.

Đere je dobro ušao u duel, ali je imao manju povredu početkom meča, i to kao da ga je omelo do kraja prvog seta koji je ipak prepustio rivalu.

U nastavku, Laslo je zaigrao mnogo bolje protiv objektivno lošijeg protivnika, a šljaka mu je mnogo više odgovarala.

Đere je prelomio drugi set, a odlično počeo i treći, međutim ipak se otišlo do taj-brejka. Tu je srpski teniser bio mnogo bolji, dominirao je, iznuđivao greške rivala i došao na korak od pobjede.

Ramanatan je tokom maltene cijelog meča prigovarao glavnom sudiji meča, žalio se na odluke linijskih sudija, zatim se umiješao i trener Indije koji je tražio da se jedan od linijskih sudija ukloni sa terena, ali sve te sitne provokacije nisu uticale na mirnog Đerea.

Ubjedljivo je slavio u četvrtom setu i donio Srbiji prednost od 1-0 u poenima u meču protiv Indije, a sljedeći na teren izlazi Dušan Lajović koji se sastaje sa Prandžešom Gunesvaranom.