12/07/2018 |  21:57 ⇒ 22:00 | Autor: RTS

Mlade košarkašice Srbije u polufinalu EP

Velikim preokretom u drugom poluvremenu, mlade košarkašice Srbije rođene 1998. godine i mlađe, savladale su domaćina Mađarsku i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Šopronu.
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije (Foto: kss.rs) -
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije (Foto: kss.rs)

Izabranice selektora Miloša Pavlovića u meču 1/4 finala odigrale su fantastično drugo poluvrijeme, pošto su sredinom druge četvrtine gubile sa čak 17 poena razlike.

Velikom borbenošću i kolektivnom igrom tim je uspio da se izdigne, povrati samopouzdanje i dođe do velike pobjede koja ga dovodi na korak od pobjedničkog postolja – Srbija U20 - Mađarska U20 73:61 (18:20, 15:20, 19:12, 21:9).

Reprezentacija Srbije u polufinalu koje je na programu u subotu sastaće se sa pobjednikom duela između Italije i Portugalije.