21/06/2018 |  22:04 ⇒ 22:17 | Autor: RTRS

Hrvatska nadigrala Argentinu

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je u Nižnjem Novgorodu Argentinu u 2. kolu Svjetskog prvenstva sa 3:0.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

Prvo poluvrijeme bilo je veoma zanimljivo, a prvu veliku priliku propustio je Perišić, kada je golman Kabaljero sjajno odbranio.

Argentinci su potom uzvratili i stvorili tri dobre šanse. Prvo je udarac Mese izblokiran u posljednjem trenutku, zatim je Akuna pogodio prečku, a onda je Perez promašio zicer u šesnaestercu.

Sjajno prvo poluvrijeme zaokružio je promašaj Mandžukića, koji je malo zakasnio na centarušut i šutirao pored gola pa se na odmor otišlo bez golova.

Prvu priliku u nastavku promašio je Aguero u 53. minutu kada je Subašić bio oprezan i lagano mu odbranio šut.

Već u sljedećem napadu Hrvatska je povela. Golman Kabaljero je nespretno reagovao, lopta je sretno došla do Rebića, koji se sjajno snalazi i za prvo vođstvo.

Mesa je potom propustio veliku priliku kada je ponovo Subašić fantastično reagovao, a uzvratio je Mandžukić s druge strane udarcem pored gola.

Deset minuta prije kraja utakmice Hrvati zasluženo udvostručuju prednost. Modrić je pobjegao svom čuvaru i sjajnim udarcem matirao golamana Kabaljera.

Gaučosi su do kraja igrali očajno, a kaznio ih je Rakitić u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:0.

Hrvatska je s dvije pobjede već nakon drugog kola osigurala osminu finala, dok Argentina ima samo jedan bod.