21/06/2018 |  16:00 ⇒ 16:34 | Autor: RTRS

Danska i Australija podijelile bodove

Reprezentacije Danske i Australije podijelile su bodove na Kosmos Areni u Samari u okviru 2. kola Svjetskog prvenstva odigravši neriješeno 1:1.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

Meč je počeo odlično za Dance, jer je Eriksen već u sedmom minutu poslao loptu pod prečku za 1:0.

Sredinom prvog poluvremena Danci su mogli i da udvostruče prednost, ali je Јorgensen iz dobre situacije nakon odlične asistencije Dalsgaarda poslao loptu pored stative.

Ipak, osam minuta prije odlaska na odmor Australija je izjednačila golom Јedinaka iz penala. Prethodno je sudija Lahoz konsultovao VAR tehnologiju kako bi donio ispravnu odluku.

U nastavku su obje ekipe pružile dosta lošiju partiju uz opreznu igru bez puno rizika.

Danska svodi u grupi C sa četiri boda ispred drugoplasirane Francuske, koja dana igra protiv Perua.