14/06/2018 |  19:04 ⇒ 19:42 | Autor: B92

"Petarda" Rusije na startu Mundijala!

Reprezentacija Rusije startovala je pobjedom na Mundijalu, pošto je sa 5:0 pobijedila Saudijsku Arabiju.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

Na prvom meču 21. izdanja Svjetskog prvenstva izabranici Stanislava Čerčesova odigrali su odličan meč i već u prvom poluvremenu riješili su pitanje pobjednika.

"Zbornaja komanda" krenula je furiozno i već posle 12. minuta igre na semaforu bilo je 1:0. Centrirao je Zobnin, a Gazinski glavom savladao golmana Saudijske Arabije.

Peh za domaći sastav desio se sredinom prvog poluvremena kada se povrijedio Alan DŽagojev. Umjesto njega u igru je ušao Denis Čerišev.

Nastavila je Rusija da igra bolje od protivnika, međutim činilo se da će se sa minimalnim rezultatom otići na pauzu. Tako bi i bilo da Čerišev nije mislio drugačije.

Fudbaler koji je zamijenio DŽagojeva odlično se snašao u kaznenom prostoru i silovitim udarcem udvostručio prednost.

U nastavku meča vidjelo se da Saudijska Arabija nema šanse da dođe do nekog čudesnog preokreta. Štaviše, Rusija je uspjela da postigne još tri gola.

Artjom DŽjuba posle 89 sekundi, od kako je ušao u igru, povisio je na 3:0 u 71. minutu i tada je bilo svima jasno da će Rusija doći do tri boda.

Drugi meč grupe A igraju Egipat i Urugvaj u petak od 14 časova.

Srbija će Svjetsko prvenstvo započeti u nedjelju, kada se od 14 časpva sastaje sa Kostarikom.