19/11/2017 |  11:41 ⇒ 11:44 | Autor: RTRS

Novi poraz Sakramenta, veliki preokret šampiona

Košarkaši Sakramenta doživjeli su novi poraz u NBA ligi, ovoga puta od Portlanda sa 102:90, a srpski reprezentativni bek Bogdan Bogdanović zabilježio je 12 poena.
Bogdan Bogdanović - Foto: AP
Bogdan BogdanovićFoto: AP

Veliki preokret Golden stejta u Filadelfiji, serija Bostona i dalje traje.

Bogdan je na parketu "Moda centra" u Portlandu proveo 28 minuta, i uz već pomenutih 12 poena imao je i tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji u redovima Kingsa bio je veteran Zek Rendolf sa 18 poena, dok je u pobedničkom Sastavu Mekalum ubacio 25, a Lilard tri manje uz šest uspješnih dodavanja.

Ekipa šampiona iz Ouklanda bila je na pragu drugog uzastopnog poraza, pošto je na poluvremenu meča u Filadelfiji gubila od raspoloženih Seventisiksersa sa 74:52.

Međutim, usledila je tradicionalno dobara njihova treća četvrtina, koju su dobili sa 47:18, preokrenuli rezultat i zabeležili 12. pobjedu u sezoni - 124:116.

Najistaknutiji pojedinac meča bio je Stef Kari, strijelac 35 poena uz po pet ostvarenih skokova i asistencija, dok je Kevin Durent dodao 27.

U poraženom sastavu najbolji je bio Ben Simons sa učinkom od 23 poena, 12 skokova i osam uspešnih dodavanja.

Boston seltiksi su teže nego što se očekivalo savladali Atlatanu sa 110:99, i tako produžili pobjedničku seriju na 15. u nizu!

Najbolji je očekivano bio Kajri Irving sa 30 poena, dok je ove sezone odlični DŽejlen Braun ubacio tri manje.

U redovima poraženih Houksa Denis Šruder je imao učinak od 23 poena i devet aistencija.