latinica  ћирилица
23/06/2017 |  22:47 | Autor: RTRS

Španija poslale "Orliće" kući bez pobjede

Mladi fudbaleri Srbije završili su nastup na U21 Evropskom prvenstvu minimalnim porazom od Španije u Bidgošću.
Reprezentacija Srbije U21 (Foto: UEFAUnder21 ) -
Reprezentacija Srbije U21 (Foto: UEFAUnder21 )

Tim Nenada Lalatovića je bio bolji u prvih pola sata susreta, propustio tri odlične šanse za vođstvo preko Veljkovića, Đurđevića i Živkovića, a onda upropastio sve za svega dva minuta.

Španci promašaje kažnjavaju poslije sjajne kombinacije Alvara Odriasole i Denisa Suaresa u 39. minutu, a tačku na meč dva minuta kasnije stavlja drugi žuti karton Uroša Đurđevića.

Srbija je tako U21 EP u Poljskoj završila sa samo jednim bodom u Grupi B, remijem sa Makedonijom 2:2 u drugom kolu, dok je na startu šampionata Poražena 2:0 od Portugala.

Portugalci su u trećem kolu savladali Makedoniju 4:2, ali taj im rezultat ne garantuje polufinale, jer ukoliko Italija ili Češka u subotu ostvare pobjedu sa najmanje tri gola razlike pridružiće se Španiji, Engleskoj i Njemačkoj u borbi za titulu.